Policjanci z Dygowa na froncie walki z koronawirusem

Policjanci z Dygowa na froncie walki z koronawirusem

Policja jest służbą, która wspiera inspekcję sanitarną w sprawdzaniu osób poddanych kwarantannie. Na terenie gminy  jak do tej pory, w szczytowym okresie ,policjanci z posterunku w Dygowie nadzorowali 24 posesje ,w których przebywały osoby poddane kwarantannie. Obecnie ta liczba zmniejszyła się do 13 posesji.

Kierownik posterunku Damian Sielicki i dzielnicowy Rafał Motała podkreślili ,że mieszkańcy gminy Dygowo podchodzą do odbywania kwarantanny odpowiedzialnie. Nie było w tej kwestii żadnych interwencji. Mieszkańcy również odpowiedzialnie podchodzą do zakazu gromadzenia się. Jak do tej pory była tylko jedna interwencja  i jak się na miejscu okazało nieuzasadniona.

Policjanci każdego dnia dbając o bezpieczeństwo i porządek mają kontakt z osobami potencjalnie zarażonymi. Ich praca w tym szczególnym czasie obarczona jest wyjątkowym ryzykiem i stresem. Medycy i służby są dosłownie na pierwszej linii walki z koronawirusem.


Drukuj