Więcej kontroli trzeźwości na drogach gminy Dygowo

Więcej kontroli trzeźwości na drogach gminy Dygowo

Nietrzeźwi kierowcy to bardzo istotny problemem przekładający na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Liczne kontrole trzeźwości przez policję nie odstraszają do wsiadania za kółko po spożyciu alkoholu. Taki stan rzeczy powoduje ,że policja będzie nadal prowadzić działania prewencyjne i nasilone kontrole drogowe, również na terenie gminy Dygowo.

W minionym tygodniu roku na terenie gminy Dygowo policjanci z Posterunku Policji w Dygowie przeprowadzili kontrole stanu trzeźwości kierujących pojazdami mechanicznymi. Podczas tych działań funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 27-letnią mieszkankę powiatu kołobrzeskiego, która kierowała samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości. Po zbadaniu okazało się, że 27 - latka miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. W związku z powyższym zostało zatrzymane prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres minimum 3 lat oraz grzywnę.


Drukuj