Funkcjonariusze Posterunku Policji w Dygowie podczas wykonywania czynności służbowych w miejscowości Stramniczka zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Po przeprowadzeniu badania stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna ten uzyskał wynik 0. 77 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z powyższym zostało wszczęte przeciwko niemu postępowanie z art. 178 a paragraf  1 k.k. Grozi mu kara pozbawienia do lat 2.

 Parę dniu później w miejscowości Dygowo policjanci Posterunku w Dygowie zatrzymali do kontroli kierującego rowerem. Po zbadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzna ten uzyskał wynik również 0.77 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Za powyższe wykroczenie na rowerzystę został nałożony mandat karny kredytowany w wysokości 2500zł.

 Policjanci z Dygowa dokonują wyrywkowych kontroli stanu trzeźwości kierujących pojazdami zarówno mechanicznymi jaki i nie mechanicznymi. Co jakiś czas przeprowadzają kontrolę stanu trzeźwości na wyjazdach z miejscowości naszej gminy.

 

Policja Dygowo

Posterunek Policji w Dygowie
ul. Kołobrzeska 24
78-113 Dygowo
tel. 94 353 36 64
      94 353 36 63
fax 94 353 36 62

 

                                                                            
                                                    

   Kierownik Posterunku Policji

mł.asp. Paweł Stachowiak

tel. kom. 695 - 876 - 575, tel. stacjonarny 47 78 46 664

    

Dzielnicowi                


st. asp. Rafał Motała   

tel. 571 323 837 

 

 

email: dzielnicowy.dygowo2@sc.policja.gov.pl
Rejon służbowy
Wrzosowo, Łykowo, Skoczów, Jazy, Jażdże, Miechęcino, Kłopotowo, Piotrowice, Włościbórz, Gąskowo, Połomino


asp.sztab. Grzegorz Gęsiarz   

tel. 571 323 836 

 

 

email:dzielnicowy.dygowo1@sc.policja.gov.pl
Rejon służbowy
Dygowo, Stojkowo, Stramniczka, Czernin, Dębogard, Pustary, Świelubie, Bardy, Pyszka