W hotelu "Diune" w Kołobrzegu odbyła się  Gala Pereł Powiatu 2020. Wśród gości obecni byli między innymi: europoseł Bartosz Arłukowicz, poseł Marek Hok ,senator Janusz Gromek , marszałek województwa Olgierd Geblewicz i członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska. Odtworzony został materiał wideo z krótkim przemówieniem marszałka senatu Tomasza Grodzkiego.

Nagrodę Starosty Kołobrzeskiego - Perłę wymiarze gospodarczym , otrzymała kołobrzeskiej Stocznia „Parsęta” Spółka Cywilna -Tomasz Jawdyk , Marek Cieślak. Perłę proekologiczną otrzymał Antoni Szarmach. Perła Powiatu w wymiarze społecznym trafiła do Stowarzyszenia Grupa Ratownicza „Paramedic”.  W tym roku po raz pierwszy ,starosta Tomasz Tamborski przyznał  czwartą statuetkę- Perłę w kategorii sportu, którą otrzymał Kołobrzeski Międzyszkolny Klub Lekkoatletyczny "Sztorm".

Laudacje na cześć tegorocznych zdobywców Pereł wygłosili ubiegłoroczni laureaci tej nagrody.

Konferansjerem  gali był artysta kabaretowy Piotr Gomulec a gwiazdą wieczoru Igor Kwiatkowski.