Roboty odwodnieniowe w Jazach i Jażdże

Na odcinku drogi Jazy –Jażdże przedsiębiorstwo z Kołobrzegu prowadzi roboty odwodnieniowe na zlecenie Gminy Dygowo. Wykonywane są rowy przydrożne służące do odprowadzania wody z pasa drogowego. Opady deszczu w ciągu ostatnich tygodni ujawniły w wielu miejscach na terenie gminy powstające zastoiska wody.  Przyczyną takiego stanu są często niedrożne przepusty pod zjazdami do posesji , brak rowów drogowych lub zamulenie istniejącej infrastruktury odwodnieniowej. Gmina planuje wykonanie w najbliższym czasie prac odwodnieniowych w newralgicznych miejscach. Prace w Jazach potrwają do końca lipca.
Autor zdjęć Marek Kawęcki.