W Gminie Dygowo powstanie 66 km sieci światłowodowych na potrzeby szybkiego internetu

W Gminie Dygowo powstanie 66 km sieci światłowodowych na potrzeby szybkiego internetu

W ramach rządowego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) ,na terenie gminy Dygowo rozpoczną się już w marcu prace związane z budową linii światłowodowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na potrzeby szybkiego internetu. Projekt został podzielony na dwie równoległe fazy: do 31.10.2020 r. zostaną wykonane sieci światłowodowe i uruchomiony internet w szkołach w Czerninie , Dygowie i Wrzosowie a do 31.12.2021 r. zostaną wykonane sieci światłowodowe dla gospodarstw domowych. Łącznie wybudowanych będzie 66 kilometrów linii światłowodowych. Inwestorem jest  ASTA-NET S.A. z Piły a generalnym wykonawcą TELEKOM OPTIC SP. Z O. O. z Koszalina. Szczegóły w materiale wideo.


Drukuj