Image

 

 

GMINA DYGOWO

ul. Kolejowa 1                          
78-113 Dygowo

Urząd czynny :
poniedziałek -piątek od 7:00 do 15:00

Sekretariat
Telefon 94 358 41 94 lub 94 358 41 95
Fax 94 712 60 22 ,   e-mail: ug@dygowo.pl

Wójt  Gminy Dygowo -  Grzegorz Starczyk rozpoczął urzędowanie od 14 października 2016 r.. 21 października 2018 roku wybrany na pięcioletnią kadencję. Zaprzysiężony 20.11.2018 r.. 7 kwietnia 2024 wybrany na drugą pięcioletnią kadencję. Zaprzysiężony 7 maja 2024 r.

Ścieżki rowerowe w gminie Dygowo pozostają w sferze marzeń mieszkańców i wizjonerskich planów samorządowców. Pierwsze drogi rowerowe z prawdziwego zdarzenia miały powstać w gminie w ramach porozumienia międzygminnego (2016) Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego. Tak się nie stało. Koncepcja upadła , aczkolwiek projekt został wykonany. Trzeba tu również zaznaczyć ,że koncepcja przebiegu dróg miała mało praktyczny i zdecydowanie tylko rekreacyjny charakter. Planami budowy ścieżek rowerowych na terenie gminy objęte były tylko trzy miejscowości: Skoczów , Wrzosowo , Kłopotowo i Włościbórz.

Mieszkańcy gminy Dygowo byliby usatysfakcjonowani najprostszym i najbardziej praktycznym rozwiązaniem – budową ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 163. Być może ziści się taka koncepcja.

20 listopada w Urzędzie Gminy Dygowo odbyło się spotkanie samorządowców i zarządcy drogi wojewódzkiej ,którzy omawiali plan budowy ścieżki rowerowej z Karlina do Kołobrzegu. Jednakże póki co daleko jest do konkretów, ale początek dobry.

Trzymamy kciuki!

Zwłaszcza rowerzyści, którzy  poruszając się po drodze wojewódzkiej przez gminę Dygowo do Kołobrzegu , parku rozrywki i mokradła w Pyszce nie czują się komfortowo i bezpiecznie. Ponadto , gdy będą ścieżki ,rowerzystów przesiadających się z aut przybędzie, mamy korzyść proekologiczną i prozdrowotną.

Widoczny na zdjęciu fragment ścieżki wzdłuż ulicy Kołobrzeskiej w Dygowie, stanowi jak dotąd jedyny odcinek który zapewnia bezpieczeństwo poruszającym się pieszym i rowerzystom wzdłuż drogi wojewódzkiej.

Na spotkaniu obecni byli: Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj, Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek, Starosta Powiatu Kołobrzeskiego Tomasz Tamborski, Wicestarosta Powiatu Kołobrzeskiego Jacek Kuś, Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk, Dyrektor Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie Michał Żuber.

dygowo-

dygowo