Gmina Dygowo dostanie 8,5 miliona na budowę domu kultury

Gmina Dygowo dostanie 8,5 miliona na budowę domu kultury

W ramach programu bezzwrotnego wsparcia dla samorządów Gmina Dygowo otrzyma z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych sto procent kwoty wnioskowanej na budowę obiektu użyteczności publicznej w Dygowie. W budynku  , który powstanie na tzw. fundamentach przy ulicy Kolejowej, projektowano przedszkole, bibliotekę, salę fitness, siłownię, zaplecze gastronomiczne, salę konferencyjną, sale społeczne oraz 9 pokoi. Wizualizacja obiektu widoczna jest na górze artykułu.

Podpisanie umowy nastąpi najprawdopodobniej jeszcze w tym roku, a przetarg i rozpoczęcie realizacji w roku 2021.

Celem programu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych jest danie impulsu do dynamicznego rozwoju wszystkich regionów Polski podczas walki z ekonomicznymi skutkami pandemii. Województwo zachodniopomorskie otrzyma w ramach programu ponad 490 mln zł.


Drukuj