Gruzowisko w centrum Dygowa to nadal zabytek

Gruzowisko w centrum Dygowa to nadal zabytek

Pożar zabytkowego obiektu w Dygowie , który miał miejsce 3 lipca nad ranem w konsekwencji sprawił ,że w centrum miejscowości pozostało tylko ogromne gruzowisko. Na miejscu zdarzenia przeprowadzone zostały przez straż pożarną i policję niezbędne czynności dochodzeniowe. Niestety rumowiska uprzątnąć nie można. Obiekt , a w zasadzie to co po nim pozostało w dalszym ciągu objęte jest ochroną konserwatora zabytków. Do czasu kiedy konserwator zabytków określi swoje stanowisko co do dalszych losów ruiny,  nie można nic usunąć z zabezpieczonego ogrodzeniem terenu.

Więcej w materiale wideo.

Dawna gospoda z początku XX wieku wpisana została do rejestru zabytków 7 lipca 2010 roku na wniosek Gminy Dygowo. Obiekt miał zostać wyremontowany i zaadaptowany na Gminny Dom Kultury. W tym samym roku gmina wystąpiła o dofinansowanie do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Wniosek Gminy Dygowo przeszedł etap kwalifikacyjny , niestety zabrakło funduszy na realizację tego projektu.


Drukuj