Image

 

 

GMINA DYGOWO

ul. Kolejowa 1                          
78-113 Dygowo

Urząd czynny :
poniedziałek -piątek od 7:00 do 15:00
Sekretariat 
Telefon 94 358 41 94 lub 94 358 41 95 Fax 94 712 60 22 ,   e-mail: ug@dygowo.pl

Wójt  Gminy Dygowo -  Grzegorz Starczyk rozpoczął urzędowanie od 14 października 2016 r.. 21 października 2018 roku wybrany na pięcioletnią kadencję. Zaprzysiężony 20.11.2018 r.. 7 kwietnia 2024 wybrany na drugą pięcioletnią kadencję. Zaprzysiężony 7 maja 2024 r.

W dniu dzisiejszym wyjechał z gminy Dygowo pierwszy transport darów dla Ukrainy. Punkty zborne we Wrzosowie i Dygowie zgromadziły dedykowane artykuły pomocowe ,dostarczone przez mieszkańców miejscowości z terenu gminy Dygowo. Firmy z Dygowa użyczyły samochody oraz pracowników do przetransportowania darów do siedziby PCK w Kołobrzegu.

Z przy załadunku obecny był wójt Grzegorz Starczyk , który podkreślił duże zaangażowanie mieszkańców gminy na pomoc walczącej Ukrainie. Jednocześnie zaznaczył ,że wspieranie Ukrainy i uchodźców , biorąc pod uwagę rozwój sytuacji za wschodnią granicą Polski, może być długofalowe.

Wójt podziękował firmom z Dygowa, które umożliwiły transport darów do Kołobrzegu.

Pragnę serdecznie podziękować firmie Rasel , AG Decor oraz AS Kartons za użyczenie samochodów żebyśmy mogli  przetransportować dary do Kołobrzegu, a także za dostarczenie kartonów , w które mogliśmy je spakować.