Gmina Dygowo otrzymała dofinansowanie budowy placu pokoleń i remizy w Dygowie

Gmina Dygowo otrzymała dofinansowanie budowy placu pokoleń i remizy w Dygowie

W Urzędzie Gminy Dygowo wójtowie gmin: Dygowo, Ustronie Morskie, Gościno, Siemyśl i Rymań, otrzymali symboliczne czeki na realizację inwestycji publicznych. Środki pochodzą z drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład. Czeki bezzwrotnego dofinansowania przekazał poseł Czesław Hoc i radny sejmiku wojewódzkiego Henryk Carewicz. Gmina Dygowo przeznaczy otrzymane środki dofinansowania na budowę centrum rekreacyjnego zwanego placem pokoleń wraz z remizą w centrum Dygowa. Przewidywana wartość inwestycji to kwota 8.700.000 złotych. Otrzymane środki z Polskiego Ładu  to 7.830.000 zł, a udział własny gminy to kwota 870.000,00 złotych.

Budynek remizy zaprojektowany jest tak, że od strony projektowanego parku (północny-wschód) z budynku wysunięta jest konstrukcja schodów widokowych, które mają zapewnić miejsca siedzące dla osób przebywających na spotkaniach plenerowych lub korzystających z terenów rekreacyjnych. Projektowany budynek wraz z przyległym do niego parkiem będzie tworzył kompleks turystyczny i rekreacyjny. Park podzielono na trzy strefy pokoleniowe. W strefie I (maluszka)znajdować się będą urządzenia zabawowe dla najmłodszych użytkowników; m.in. fontanna posadzkowa, huśtawki, zjeżdżalnia, tyrolka i inne urządzenia do aktywnego spędzania czasu. W strefie II (młodzieżowej) zaprojektowano m.in. tor rowerowy, urządzenia do street workout-u. Strefa III przeznaczona jest do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu dla seniorów. Zaprojektowano utwardzone ścieżki piesze, zlokalizowane wśród bogatej roślinności i siłownię zewnętrzną.


Drukuj