Blisko 3,5 miliona złotych dla Gminy Dygowo na inwestycje w Czerninie i Piotrowicach

W Piotrowicach Poseł RP Czesław Hoc i Radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Henryk Carewicz przekazali Wójtowi Gminy Dygowo Grzegorzowi Starczykowi symboliczny czek na łączną kwotę 3 482 249 zł. Środki przeznaczone będą na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Czerninie (wartość kosztorysowa zadania 4.000.000,00 zł;  dofinansowanie z Ministerstwa Sportu 1.194.900,00 zł ;  dofinansowanie POLSKI ŁAD 2.747.249,31 zł) i remizy OSP w Piotrowicach (wartość kosztorysowa zadania 750.000,00 zł ; dofinansowanie POLSKI ŁAD 735.000,00 zł; wkład własny gminy 15.000,00 zł).

Przekazanie czeku miało miejsce na terenie, w którym powstanie nowa remiza. Obecni  byli przedstawicieli trzech pokoleń druhów OSP. Prezes jednostki OSP Mateusz Marczyk nie krył zadowolenia , podkreślił ,że powstanie obiekt na miarę i godny 74 - letniej tradycji Ochotniczej Straży Pożarnej w Piotrowicach. Druhna Marlena Brzezińska wyraziła przekonanie ,że za rok będzie można spotkać się ponownie już w większym gronie na otwarciu nowej remizy OSP w Piotrowicach.

Tak będą wyglądać nowe obiekty w Czerninie i Piotrowicach.