Ścieżka rowerowa Dygowo-Ustronie Morskie otwarta!

Ścieżka rowerowa Dygowo-Ustronie Morskie otwarta!

Na tę chwilę czekało wielu mieszkańców gminy Dygowo i gminy Ustronie Morskie. Ukończona została i oddana do użytkowania pięciokilometrowa ścieżka rowerowa , która połączyła Dygowo z Ustroniem Morskim.  Wydarzenie jest szczególne ważne dla Gminy Dygowo, gdyż jest pierwsza ścieżka na jej terenie. Dojazd do pracy czy wyjazdy rekreacyjne będą od dziś przyjemne i bezpieczne. Ścieżka poszerzy również ofertę dla turystów odwiedzających powiat kołobrzeski.

22 listopada 2023 roku grupa mieszkańców gminy Dygowo z wójtem Grzegorzem Starczykiem oraz mieszkańcy gminy Ustronie Morskie z wójt Bernadetą Borkowską przecięli wstęgę, otwierając oficjalnie ścieżkę rowerową. W wydarzeniu brała udział Anna Bańkowska -Członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego oraz Urszula Miller-Grzybowska- Dyrektor Wydziału Rozwoju i Współpracy Terytorialnej z Urzędu Miasta Koszalin.

Inwestycja dofinansowana jest ze środków unijnych w ramach Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT)  z programu  RPO 2014-2020.

Więcej informacji w materiale wideo.


Drukuj