Uroczystości jubileuszowe w Gminie Amt Crivitz

Uroczystości jubileuszowe w Gminie Amt Crivitz

W dniach 6-8 lutego tego roku delegacja Gminy Dygowo, na czele z Wójtem Grzegorzem Starczykiem, uczestniczyła w obchodach 10-lecia połączenia gmin Amt Ostufer Schweriner See i Amt Crivitz w Niemczech. Te gminy tworzą teraz jedną o nazwie Amt Crivitz. Gmina Dygowo utrzymuje partnerstwo z Amt Crivitz od 24 lat w ramach współpracy Polsko-Niemieckiej. Wójt Gminy złożył gratulacje przedstawicielom władz Amt Crivitz z okazji jubileuszu, podziękował za dotychczasową współpracę i wyraził nadzieję na kontynuację wspólnych działań w przyszłości. Partnerstwo obejmuje różne dziedziny, takie jak młodzież szkolna, strażacy, sportowcy, seniorzy i przedstawiciele władz samorządowych. W uroczystości brali również udział przedstawiciele innego samorządu z Polski- Gminy Golina, która także współpracuje z Amt Crivitz.


Drukuj