Wójt Gminy Dygowo zachęca do samospisu w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań

Wójt Gminy Dygowo zachęca do samospisu w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań

Z uwagi na panujący w Polsce stan epidemii Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań spis realizowany jest wyłącznie za pomocą dwóch metod – samospisu internetowego i spisu telefonicznego. Podstawową  metodą  jest samospis internetowy w interaktywnej aplikacji na stronie GUS. Przed dokonaniem samospisu internetowego można skorzystać z aplikacji w wersji demo, aby zobaczyć jego przebieg. Wypełnienie ankiety spisowej zajmuje około 15 minut.

Wójt Gminy Dygowo postanowił zachęcić mieszkańców gminy do wypełnienia tego obywatelskiego obowiązku. Z pomocą dzieci i seniorów  wziął udział w krótkim filmiku o spisywaniu się. Zapraszam do obejrzenia.


Drukuj