Wyjątkowe Złote Gody Pary z Dygowa

Wyjątkowe Złote Gody Pary z Dygowa

Urząd Stanu Cywilnego w Dygowie był świadkiem kolejnego jubileuszu Złotych Godów. Dokładnie 14 października 2023 roku minęło 50 lat od chwili , kiedy Państwo Teresa i Czesław Rytwińscy zawarli związek małżeński w Białogardzie. Z tej okazji na wniosek rodziny Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda ,przyznał dostojnym jubilatom medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się w bardzo licznym gronie rodziny i znajomych w sali ślubów. Wydarzenie to było wyjątkowe z dwóch powodów. Obecni byli świadkowie, którzy towarzyszyli Państwu Rytwińskim 50 lat temu, a Pani Teresa była ponad trzydzieści lat kierownikiem USC w Dygowie i wielokrotnie celebrowała tego typu uroczystości. Było to szczególnie wzruszające i odrobinę  stresujące dla obecnej kierownik - Ewy Kowalczyk, która pracowała z Panią Teresą i przejęła od niej obowiązki w USC. Wszystko wypadło znakomicie. Laudacja na cześć Państwa Rytwińskich godna Mistrzyni! Odznaczenia  w imieniu głowy państwa wręczył Wójt Gminy Dygowo ,Grzegorz Starczyk,  który  również nie krył tremy. Tu także wszystko odbyło się zgodnie z ceremoniałem. Wójt złożył jubilatom życzenia , wręczył kwiaty, okolicznościowy dyplom i upominek. Podczas uroczystości obecny był zespół ludowy Dygowianie , który złożył Złotej Parze życzenia muzyczne , a słowami piękne życzenia złożyła Pani Krystyna Jaroszek- jedna z założycielek zespołu. 

Do galerii fotografii z uroczystości Państwo Rytwińcy udostępnili swoje zdjęcia ślubne wraz z świadkami sprzed 50 lat. Dostępne są  również fotografie z archiwum USC Dygowo Pani Teresy Rytwińskiej z czasów , kiedy była kierownikiem USC.

Złotej Parze życzymy kolejnych wspólnych lat pożycia w zdrowiu , szczęściu i miłości najbliższych.


Drukuj