Koło Gospodyń Wiejskich  „Ale Babki” zajęło pierwsze miejsce w etapie wojewódzkim ogólnopolskiego konkursu "Koło ARiMR – w sercu wsi". Konkurs organizowany jest  Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i polegał na nagraniu filmu, który prezentuje sposoby wykorzystania dotacji otrzymanej z ARiMR.

Przewodnicząca koła , Anna Krysztofiak podzieliła się wrażeniami po ogłoszeniu wyników.

Pomimo sytuacji jaka jest obecnie, a w związku z nią brakiem możliwości na spotykanie się w gronie Koła, udało nam się ten filmik przygotować angażując wszystkie członkinie. Panie chętne wzięły udział w zaproponowanych przez nas działaniach, same w domach przygotowały swoje fotografie, nagrały krótkie filmiki z czego powstał film przedstawiający nasze Koło oraz działania w realizacji których dużym wsparciem okazała się dotacja.

Konkurs trwał do 15 listopada, wyniki ogłoszono 23 listopada. Zajęłyśmy 1 miejsce i tym samym przeszłyśmy do etapu ogólnopolskiego. Wyniki etapu ogólnopolskiego ogłoszone zostaną do dnia 4 grudnia.

W tym etapie wygrałyśmy nagrodę o wartości 2000 zł (możemy same wybrać, co chciałybyśmy otrzymać, wstępnie są to stoły i krzesła cateringowe, namiot oraz drukarkę).

Ja osobiście bardzo się cieszę z udziału w konkursie, a jeszcze bardziej  z wygranej. Cieszy mnie to, że nawet pomimo tego, że mamy tak ograniczone możliwości to działamy bez przerwy, że często wystarczy tylko sygnał i wiele Pań jest chętnych do działań, oprócz przygotowania materiału do filmu, tak było również przy akcji sadzenia chryzantem, przy akcji Szlachetna Paczka. Ubolewam bardzo, że nie możemy zrobić kiermaszu świątecznego, ale przygotowujemy ozdoby i można je kupić za pośrednictwem facebooka.

Do czasu rozstrzygnięcia konkursu ogólnopolskiego niestety nie możemy publikować produkcji filmowej naszych pań z KGW z Wrzosowa.

GRATULUJEMY!

Fot. KGW" Ale Babki" z Wrzosowa