Brzmi to bardzo górnolotnie, ale trenerzy w szkółce piłkarskiej KS Perła Gmina Dygowo dokładnie tak do tego podchodzą, podkreślają: gdybyśmy w to nie wierzyli nie wykonywalibyśmy tej pracy. Szkolenie piłkarzy formatu ekstraklasy to proces wieloletni i zaczyna się właśnie na Orlikach i szkolnych salach sportowych. Wiadomo, wszyscy nie będą mistrzami piłki nożnej , ale kształtowanie nawyków sportowych, budowanie postaw liderów i autorytetu to dobry zaczyn w przyszłość,  w każdym aspekcie życia.

Klub Perła prowadzi działalność na terenie gminy Dygowo już dwa lata. Jest to stowarzyszenie sportowe, które popularyzuje szeroko rozumiane nawyki sportowe wśród dzieci oraz kształci w sztuce gry w piłkę nożną poprzez treningi i udział w różnego rodzaju turniejach.

W materiale wideo prezes KS Perła Gmina Dygowo, Sebastian Iwicki oraz trener , członek zarządu klubu Łukasz Wiśniewski przedstawiają bieżąca działalność klubu. Zarejestrowane są także fragmenty treningu młodych zawodników , który prowadzi Sławomir Konarski.