Ćwiczenia wodno-lodowe w Bardach

Na stawie w Bardach odbyły się ćwiczenia z zakresu wodno-lodowego jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Gminy Dygowo. Strażacy szkolili różne techniki podejmowania z wody osoby, pod którą załamał się lód, a także techniki samo-ratowania się strażaka z wody podczas tego typu działań. W trakcie szkolenia wykorzystano podstawowy sprzęt będący

na wyposażeniu gminnych jednostek OSP, taki jak: rzutki ratownicze , drabiny oraz kombinezony do ratownictwa wodnego. Organizatorem ćwiczeń była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu. Ćwiczenia te mają ogromną wagę w samodoskonaleniu się z zakresu tej dziedziny ratownictwa. W przypadku zdarzeń strażak-ratownik podejmuje suwerenną decyzję wejścia na lód i ratowania życia ludzkiego. Jego umiejętności to kwestia życia osoby potrzebującej pomocy i samego ratownika.


Drukuj