Ruszyła akcja informacyjna straży pożarnej na terenie Gminy Dygowo

Ruszyła akcja informacyjna straży pożarnej na terenie Gminy Dygowo

Państwowa Straż  Pożarna z Kołobrzegu oraz struktury Ochotniczej Staży Pożarnej Gminy Dygowo prowadzą akcje informacyjną, która ma zwiększyć świadomość mieszkańców gminy na temat zagrożenia pożarem oraz zatrucia tlenkiem węgla w okresie jesienno-zimowym. W dniu wczorajszym pierwsze spotkanie odbyło się w  świetlicy wiejskiej w

Dygowie. St. Kpt. Krzysztof Gruchała z sekcji ds. kontrolno – rozpoznawczych PSP w Kołobrzegu oraz prezes zarządu gminnego OSP dh Marcin Tekiel, z pomocą prezentacji multimedialnej przedstawili zebranym najważniejsze aspekty związane z zabezpieczeniem domu –mieszkania przed zatruciem czadem  pożarem sadzy. Zaprezentowali również  działanie czujki elektronicznej wykrywającej tlenek węgla. Kolejne spotkania: w środę we Wrzosowie i w piątek w Czerninie , oba o godzinie 18.00.

Autor zdjęć Marek Kawęcki


Drukuj