Pierwsza w 2019 roku interwencja strażaków z Dygowa

Pierwsza w 2019 roku interwencja strażaków z Dygowa

OSP Dygowo po raz pierwszy w tym roku brała udział w akcji. O godzinie18.jednostka została zadysponowana na do palącej się sadzy w przewodzie kominowym w budynku przy ulicy Łukowej w Dygowie. Po przybyciu na miejsce okazało się że niezbędne jest użycie podnośnika aby dotrzeć do komina w celu użycia

kuli ze szczotką kominiarską. W trakcie działań strażacy rozebrali część komina w celu wybrania sadzy. W pierwszym etapie użyta była gaśnica proszkowa do wygaszenia palącej się sadzy, następnie aby uniknąć ewentualnego rozprzestrzenienia się ognia podczas czyszczenia komina do budynku została wprowadzona rota z linią gaśniczą.  Pomieszczenia zostały sprawdzone pod kątem stężenia tlenku węgla. Właściciel otrzymał zakaz użytkowania przewodu kominowego do momentu doprowadzenia instalacji grzewczej do właściwego stanu technicznego oraz odbioru kominiarskiego.

Informacja i foto: OSP Dygowo


Drukuj