Pożar stodoły w Gąskowie

Pożar stodoły w Gąskowie

W dniu dzisiejszym o godzinie 00.15 jednostki OSP z gminy Dygowo została zadysponowane do miejscowości Gąskowo do palącej się stodoły. Po dojeździe na miejsce okazało się ,że  cały obiekt objęty jest ogniem. Pierwsze działania polegały na podaniu prądów wody w obronie aby zapobiec rozprzestrzenienia się pożaru na budynek mieszkalny. Ze względu na duże zapotrzebowanie w wodę strażacy uzupełniali ją z sieci hydrantowej w Dygowie (niskie ciśnienie w sieci hydrantowej w Gąskowie). Spaleniu uległ ciągnik oraz inny sprzęt gospodarczy znajdujący się w stodole oraz nagromadzone inne materiały. W działaniach brały udział: 2 zastępy OSP Dygowo,1 zastęp OSP Wrzosowo,1 zastęp OSP Czernin,1 zastęp OSP Stojkowo,1 zastęp OSP Ustronie Morskie,3 zastępy JRG Kołobrzeg.


Drukuj