W dniu wczorajszym Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Dygowa ,obchodziła jubileusz 70-ciu lat swojego istnienia. Jest  najstarszą organizacją naszej gminy. „Wiara , szlachetność i świadectwo”-, to podwaliny  tej pięknej rocznicy , ale i podstawa dalszego istnienia. Tymi słowy ks. Proboszcz w czasie uroczystej Mszy św. , wskazał  jak ważne są to przymioty  tworzące byt tej wspólnoty.Życzył zebranym druhną i druhom, aby zawsze cieszyli się zaufaniem społeczeństwa i kondycją fizyczną  ,a przede wszystkim życzył ochoty do poświęcenia się innym i świetlic pełnych młodych ludzi. Po Mszy św. , wszyscy zebrani przemaszerowali  na czele ,z wozem bojowym OSP , orkiestrą dętą i pocztami sztandarowymi ,na plac apelowy Zespołu Szkół im. A. Mickiewicza. Uroczystości rozpoczęły się hymnem państwowym i wciągnięciem flagi na maszt. Po przedstawieniu historii jednostki OSP w Dygowie wręczono odznaczenia , dyplomy i pamiątkowe statuetki ,oraz nagrody dzieciom , laureatom konkursu plastycznego przeprowadzonego z okazji jubileuszu. W holu szkoły przygotowano ekspozycję zdjęć i dokumentów związanych z działalnością jednostki od 1945 roku. W części artystycznej wystąpiły „Dygowianki” i orkiestra dęta  z Gryfic. Na zakończenie druhowie zaprosili gości na pyszne ciasta i kawę. Zapraszam na fotogalerię.