Aż cztery zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Dygowo zadysponowane zostały  do akcji ratowniczej w wypadku drogowym autobusu i busa w Jazach. Strażacy z Czernina , Dygowa Stojkowa i Wrzosowa zabezpieczali poszkodowanych w wypadku i usuwali skutki kolizji – wycieki płynów technicznych pojazdów.

Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 163 w Jazach. W stojący autobus rejsowy lokalnej linii uderzył bus , który przemieszczał się od strony Kołobrzegu. W busie znajdowało się 6 osób z których troje zostało rannych. W autobusie znajdował się tylko kierowca. Ruch na drodze został zablokowany.  Poszkodowani zostali zabrani do szpitala w Kołobrzegu i Koszalinie.Na miejscu zdarzenia pracowali technicy policyjni.

Do wypadku doszło w czasie bardzo niekorzystnych warunków atmosferycznych, ciągłe opady deszczu.

Fot. OSP Dygowo