Strażacy z Dygowa testowali nowy sprzęt specjalistyczny

Strażacy z Dygowa testowali nowy sprzęt specjalistyczny

Ochotnicza Straż Pożarna z Dygowa otrzymała sprzęt specjalistyczny w ramach projektu "Wsparcie Ochotniczych Straży Pożarnych w województwie zachodniopomorskim poprzez zakup wyposażenia przeznaczonego do walki i zapobiegania COVID-19". Na wyposażenie jednostki , jako jedynej w powiecie kołobrzeskim , trafił namiot pneumatyczny NPS-27, który ma zastosowanie w czasie prowadzenia działań ratowniczych.  Namiot wykonany jest z materiału trudnopalnego i posiada stelaż pneumatyczny. Ponadto nie wymaga on specjalnej konserwacji podczas przechowywania.

Namiot oraz agregat prądotwórczy, lampę namiotową, ozonator, opryskiwacz spalinowy, aparaturę oddechową ,sygnalizatory oraz kombinezony, gogle i rękawice ochronne , przekazał strażakom z Dygowa 18 grudnia starosta kołobrzeski ,Tomasz Tamborski.

W dniu dzisiejszym , strażacy z OSP Dygowo wykonali pierwszego sprawdzenia sprzętu na płycie boiska w Dygowie.

osp-dygowo-namiot-pneumatyczny

namiot-pneumatyczny


Drukuj