Koniec zabytkowego pustostanu w Dygowie (foto i wideo)

Budynek przy ulicy Kołobrzeskiej 31 w Dygowie od wielu lat był wyłączony z eksploatacji ze względu na zły stan techniczny. W dniu dzisiejszym około czwartej nad ranem obiekt stanął w ogniu. Żywioł błyskawicznie strawił konstrukcję dachową , która się zapadła na niższą kondygnację.  Po zdławieniu ognia kierujący akcją zdecydował ,że niestabilne ściany trzeba rozebrać gdyż grożą zawaleniem i uniemożliwiają strażakom przeszukanie wnętrza budynku. Obecny na miejscu zdarzenia wójt Gminy Dygowo oraz pracownicy urzędu zorganizowali do akcji rozbiórkowej ciężki sprzęt firmy specjalistycznej.  Sprowadzona koparka gąsienicowa w ciągu kilku godzin wyburzyła ściany i stropy , które na bieżąco dogaszali strażacy.  Przed godziną 14.00  przywrócono do ruchu skrzyżowanie drogi wojewódzkiej i powiatowej . Teren zdarzenia zabezpieczono ogrodzeniem. W akcji gaszenia pożaru brały udział cztery jednostki PSP z Kołobrzegu ,gminne jednostki OSP z Czernina , Dygowa, Stojkowa i Wrzosowa oraz dwa zastępy OSP z Ustronia Morskiego.