Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze we Wrzosowie

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze we Wrzosowie

Po dwóch kolejnych latach przerwy związanej z pandemią, zarząd jednostek OSP Gminy Dygowo zorganizował zawody sportowo-pożarnicze. W sobotę 11 czerwca na stadionie we Wrzosowie do rywalizacji stanęły jednostki młodzieżowe i seniorzy. W kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych rywalizowały: „Maluchy” grupy mieszane ,dwie drużyny OSP Dygowo i drużyna OSP Stojkowo, a w pozostałych MDP OSP Wrzosowo grupa mieszana. Grupę kobiecą wystawiła OSP Dygowo. Najwięcej drużyn klasyfikowano w kategorii męskiej. Zwycięzcą w tej kategorii zastał zespół OSP Stojkowo I (110 sek.), drugie miejsce przypadło drużynie OSP Dygowo II (128 sek.), a trzecie miejsce zajęła ekipa OSP Piotrowice (142 sek.). Kolejne miejsca zajęli: OSP Stojkowo II (142 sek.), OSP Wrzosowo ( 149 sek.) ,OSP Dygowo I (152 sek.). Drużyna OSP Czernin została zdyskwalifikowana za niewykonanie zadania.

Skład sędziowski zawodów stanowił zespół sędziów z PSP Kołobrzeg ,OSP Kukinia i OSP Ustronie Morskie.

O podniebienia zawodników i gości zadali rodzice dzieci z MDP , którzy upiekli ciasta. Koło Gospodyń Wiejskich serwowało napoje , popcorn i frytki , a Panie z OSP Dygowo serwowały pyszną grochówkę.

Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Kołobrzegu uwieczniła dronem zmagania zawodników podczas zawodów.

Nagrody ufundowała Gmina Dygowo , motopompy użyczyły jednostki OSP Kukinia i OSP Ustronie Morskie, a zawody prowadził prezes zarządu gminnych jednostek OSP –Marcin Tekiel.

Gośćmi wydarzenia byli: Grzegorz Starczyk - Wójt Gminy Dygowo, Jerzy Leszczyński- przewodniczący Rady Gminy Dygowo, Anna Bańkowska- Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego , komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu -st. bryg. Krzysztof Makowski oraz jego zastępca st. kpt. Krzysztof Azierski , Ewa Baran- dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej we Wrzosowie.


Drukuj