6 sierpnia po godzinie 21-ej OSP z Dygowa została wezwana  do pożaru przewodu kominowego w miejscowości Miechęcino. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia widoczny był  język ognia wydobywający się z komina. Mieszkańcy posesji wybrali opał z paleniska. Strażacy zastosowali środek z gaśnicy proszkowej i prowadzili działania na dachu  z  zestawem kominowym (szczotka z kulą na łańcuchu). Działania były prowadzone w aparatach oddechowych. Z otworu wyczystki wybrana została spadająca z komina  sadza. Ze względu na drewnianą konstrukcję domu ratownicy zabezpieczali poddasze linią gaśniczą. Do gaszenia palącej się sadzy zużyto 6 gaśnic oraz  piach.  Akcja trwała około dwóch godzin. Właściciel otrzymał nakaz dokonania przeglądu kominiarskiego i dozorowanie miejsca zdarzenia. Cały dom został sprowadzony detektorem na obecność tlenku węgla oraz kamerą termowizyjną pod kątem zarzewia ognia. W akcji brały udział dwa zastępy z Dygowa , JRG i podnośnik PSP z Kołobrzegu.