Ochotnicza Straż Pożarna w Dygowie włączyła się akcję „Święta bez taty” organizowaną przez Fundację Uniters (United Volunteers) i polegającą na podarowaniu każdemu dziecku na Ukrainie małej latarki jako symbol Światła od Świata.

Ciemne schrony, brak prądu w domu, szkole, przedszkolu ze względu na bombardowania, ciemne korytarze, nieoświetlone ulice i klatki schodowe… - to rzeczywistość ukraińskich dzieci. Wszystkie dzieci boją się ciemności. Razem podarujmy im Światło – Bożonarodzeniowy symbol nadziei i namiastkę poczucia bezpieczeństwa. Chcemy by ta symboliczna latarka, która rozproszy ciemność i strach była dla nich przypomnieniem, że cały Świat jest z nimi.

Fundacja Uniters zawiezie zebrane latarki na Ukrainę, a tam trafią do punktów ich wydawania dzieciom. Punkty będą zorganizowane w każdej wsi, miejscowości, w większych miastach będzie ich kilka. Siły Zbrojne Ukrainy podjęły się współpracy w organizacji tych punktów i zobowiązały się do zapewnienia ich bezpieczeństwa. Dary będą rozdawane przez wyznaczonych żołnierzy, urzędników państwowych i członków organizacji wolontariackich. W pierwszej kolejności adresowane będą na wschodnie tereny Ukrainy, gdzie zniszczenia i cierpienie ludności cywilnej są największe.

Akcja zbierania latarek kończy się w nieprzekraczalnym terminie 6 stycznia 2023.

Jeśli chcesz przekazać latarkę, baterie lub akumulatorki kontaktuj się z druhami:

Prezes OSP Dygowo Marcin Tekiel tel. 605 457 684

Naczelnik OSP Dygowo Mirosław Andrusieczko 608 364 828

Zachęcamy do udziału w akcji!