Pożar domu w Czerninie

Pożar domu  w Czerninie

Kilkanaście jednostek Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu kołobrzeskiego ,w tym jednostki z gminy Dygowo brały udział w akcji gaszenia domu jednorodzinnego w Czerninie. Poddasze budynku całe stanęło w ogniu po czym zawaliła się drewniana konstrukcja. Bezpośrednio w pożarze nikt nie ucierpiał. Na miejscu zdarzenia pracowały służby energetyczne , gazowe , medyczne i policja. Na miejscu obecny był wójt Gminy Dygowo i gminne służby kryzysowe Prawdopodobną przyczyną pożaru mogły być elementy instalacji grzewczej.

Aktualizacja.

Prezes Zarządu Gminnego OSP Gminy Dygowo Marcin Tekiel przekazał w porannej rozmowie telefonicznej, że działania strażaków zakończyły się o 4 rano. Strażacy wiele wysiłku włożyli w rozbiórkę górnej kondygnacji budynku i dogaszanie zgliszcz.

 Za pośrednictwem portalu prezes OSP Gminy Dygowo Marcin Tekiel przekazuje podziękowania wszystkim druhom z jednostek OSP w Czerninie, Dygowie, Piotrowicach , Stojkowie i Wrzosowie za trud włożony podczas akcji  oraz  Emilii Królik z wydziału zarzadzania kryzysowego w Urzędzie Gminy Dygowo za zabezpieczenie ciepłego posiłku i kawy biorącym udział w akcji.


Drukuj