Dwa zdarzenia drogowe na DW 163 w Czerninie

Chwilę po godzinie 12 w środę służby zostały poinformowane o zderzeniu pojazdu osobowego z ciężarówką w miejscowości Czernin na drodze 163. Niezwłocznie na miejsce zadysponowano policję, zespół ratownictwa oraz strażaków z Dygowa i Kołobrzegu. Na miejscu okazało się, że kierujący ciężarówką uderzył w tył pojazdu osobowego. Nikt w zdarzeniu nie wymagał pomocy medycznej. Policjanci zakończyli zdarzenie na kolizji i wystawili sprawcy mandat.

Kilka minut później i około 200 metrów dalej od pierwszego zgłoszenia doszło do dachowania pojazdu osobowego. Kierująca mówiła policjantom, że oślepiło ją słońce, w wyniku straciła panowanie nad pojazdem na łuki drogi i dachowała. Tu również nie wymagała ona pomocy medycznej. Policjanci wręczyli sprawczyni mandat w wysokości 500 zł. Przez kilkanaście minut występowały utrudnienia na drodze. Obecnie jest ona już przejezdna.

info: MiastoKolobrzeg.pl