Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Dygowie

W sobotę 27 maja na stadionie w Dygowie odbyła się pierwsza w tym roku duża impreza plenerowa - Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze.  W rywalizacji brały wszystkie jednostki gminy Dygowo – OSP Czernin, OSP Dygowo, OSP Piotrowice ,OSP Stojkowo i OSP Wrzosowo.  Największą atrakcją zwodów były zmagania najmłodszych druhów z Dziecięcych Drużyn Pożarniczych z Dygowa, Piotrowic i Stojkowa. Dzieci zdobyły serca widzów i starszych druhów, dzielnie radząc sobie w wymagających konkurencjach.

W sobotnich zawodach OSP Stojkowo zaliczyło hat-trick! Zwycięstwo w kategorii maluszków , kobiet i mężczyzn! Wygrana premiowana jest udziałem w zawodach szczebla powiatowego, które odbędą się w czerwcu w Rymaniu.

Skład sędziowski zawodów stanowił zespół sędziów z Państwowej Straży Pożarnej w  Kołobrzegu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Kukini i Ustronia Morskiego.

Posiłek w postaci treściwej grochówki przygotowali odrestaurowanej kuchni polowej strażacy z Wrzosowa, natomiast słodkie przekąski  i napoje serwowało Koło Gospodyń Wiejskich ze Stojkowa.

Nagrody ufundowała Gmina Dygowo , motopompy użyczyły jednostki OSP Kukinia i OSP Ustronie Morskie, a zawody prowadził prezes zarządu gminnych jednostek OSP – dh Marcin Tekiel.

Gośćmi wydarzenia byli: Czesław Hoc - Poseł RP, Grzegorz Starczyk - Wójt Gminy Dygowo, Jerzy Leszczyński- przewodniczący Rady Gminy Dygowo,  st. kpt. Krzysztof Azierski - zastępca komendanta  Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu ,  dh  Mirosław Zalewski  - wiceprezes  Wojewódzkiego ZOSP RP, Maciej Bejnarowicz -Radny Miasta Kołobrzeg.