8 lipca 2023 r. na terenie gminy Dygowo miało miejsce wspólne szkolenie zastępów Ochotniczych  Straży Pożarnych z Czernina, Dygowa, Wrzosowa, Piotrowic ze strażakami gminy partnerskiej Amt Crivitz z Niemiec.

Część teoretyczna, odbyła się w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Dygowie. Podczas pogadanki dh Krzysztof Gruchała przedstawił taktykę i techniki stosowane podczas działań z zakresu ratownictwa technicznego przez strażaków z gminy Dygowo, następnie Markus Egejoke zaprezentował zadania oraz strukturę organizacyjną Ochotniczej Straży Pożarnej z Amt Crivitz.  Ponadto strażacy z Niemiec zaprezentowali nowego drona do prowadzenia działań poszukiwawczo-ratowniczych z kamerą termowizyjną DJI Mavic 3 Thermal.

W trakcie ćwiczeń praktycznych w pobliżu remizy OSP Piotrowice zrealizowano scenariusz wypadku dwóch samochodów osobowych, w którym udział brały 3 osobowy poszkodowane. Druhowie z gminy Dygowo zaprezentowali swoje umiejętności w zakresie wykonywania dostępu do osób poszkodowanych oraz udzielania pierwszej pomocy. Koledzy z Niemiec mieli okazje przyjrzeć się technikom oraz sprzętowi wykorzystywanemu przez strażaków z Polski. Po zakończonych manewrach wymieniono uwagi i spostrzeżenia, a także podziękowano wszystkim uczestnikom ćwiczeń za szczególne zaangażowanie.