W Stramnicy spłonął budynek mieszkalny

W Stramnicy spłonął budynek mieszkalny

Do tragicznego pożaru doszło dziś  w nocy. Strażacy przed godziną pierwszą otrzymali zgłoszenie o palącym się poddaszu budynku dwurodzinnego w miejscowości Stramnica. Na miejsce zadysponowano osiem zastępów straży pożarnej. Gdy pierwsze zastępy dojechały do Stramnicy ogień wydostawał się już na zewnątrz. Z budynku samodzielnie ewakuowało się 7 osób. Nikt nie wymagał opieki medycznej. Działania strażaków prowadzone były zarówno z drabiny jak i z wewnątrz. Jak usłyszeliśmy od st. kpt. Krzysztofa Azierskiego z Państwowej Straży Pożarnej na godzinę 8.40 strażacy nadal prowadzą działania na miejscu pożaru. Od rana pracuje też sztab gminnego zarządzania kryzysowego. Budynek nie nadaje się do dalszej eksploatacji.

Info: MiastoKolobrzeg.pl

foto OSP Dygowo


Drukuj