Wypadek na przejeździe kolejowym

Wypadek na przejeździe kolejowym

W dniu wczorajszym dwa zastępy OSP z Dygowa i zastęp Osp z Czernina zostały zadysponowane do zdarzenia w miejscowości Stramniczka. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia pociągu z samochodem osobowym. Kierujący nie zachował szczególnego bezpieczeństwa , noga zsunęła się z pedału hamulca i auto ruszyło uderzając w narożnik składu kolejowego. Uderzenie było tak duże ,że wyrwało silnik, który wpadł do rowu. Kierowca wydostał się z auta o własnych siłach. Pociąg zatrzymał się awaryjnie kilkadziesiąt metrów dalej. Zadziałał system powiadamiania ratunkowego podał lokalizacje zdarzenia. W działaniach brały udział również zastęp JRG z Kołobrzegu, dwa zespoły ratownictwa medycznego ,policja oraz Straż Ochrony Kolei.


Drukuj