15 czerwca 2024 roku na stadionie w Dygowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W rywalizacji wzięły udział wszystkie jednostki gminy Dygowo: OSP Czernin, OSP Dygowo, OSP Piotrowice, OSP Stojkowo i OSP Wrzosowo. Tradycyjnie atrakcją zawodów były zmagania najmłodszych druhów z Dziecięcych Drużyn Pożarniczych. Dzieci zdobyły serca widzów i starszych druhów, dzielnie radząc sobie w wymagających konkurencjach. Rywalizacja była zacięta, co miało odzwierciedlenie w klasyfikacji końcowej zawodów. Wszystkie zespoły maluszków zajęły pierwsze miejsce! Skład sędziowski nie miał tu najmniejszych wątpliwości.

W sobotnich zawodach odbyły się także konkurencje musztry. W kategorii młodzieżowej dziewcząt pierwsze miejsce zajęło MDP Wrzosowo, w kategorii młodzieżowej chłopców ex aequo MDP Dygowo i MDP Piotrowice, a w kategorii seniorskiej kobiet triumfowało OSP Stojkowo.

W poszczególnych kategoriach najlepsi okazali się:

 Młodzież chłopcy: MDP Dygowo

Kobiety: OSP Stojkowo

Mężczyźni: OSP Czernin

Skład sędziowski zawodów stanowili sędziowie z Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Ustronia Morskiego. Zawody prowadził prezes zarządu gminnych jednostek OSP – dh Marcin Tekiel.

Gośćmi wydarzenia byli: Grzegorz Starczyk - Wójt Gminy Dygowo, dh Jerzy Leszczyński - przewodniczący Rady Gminy Dygowo oraz st. kpt. Krzysztof Azierski - komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu.

Shorts (zobacz)