Na Św. Floriana Mecze Przyjaźni w Stojkowie

Na Św. Floriana Mecze Przyjaźni w Stojkowie

Po raz drugi strażacy-ochotnicy ze Stojkowa zorganizowali Mecz Przyjaźni o Puchar Zarządu OSP Stojkowo. Tradycyjnie turniej zbiegł się Dniem Strażaka ,który obchodzony jest 4 maja, w dniu wspomnienia Świętego Floriana. W meczach przyjaźni wzięli udział druhny i druhowie oraz sympatycy OSP ze wszystkich gminnych jednostek. Turniejowi przyświecało

hasło „ Nie siedź w domu – bądź aktywny”. Mecze rozegrano w dwóch grupach z których wyłoniono półfinalistów , których zwycięzcy stanęli do pojedynku finałowego. Turniej miał charakter rekreacyjny ,ale rywalizacja drużyn dostarczała mnóstwo sportowych emocji. Zawodnicy prezentowali wysoki poziom umiejętności i co najważniejsze rywalizowali w atmosferze fair play.  W pierwszej drużynie  Stojkowa  wystąpił gościnnie wójt Grzegorz Starczyk, który wspiera i kibicuje inicjatywie strażaków. Najwyższe miejsce na podium przypadło drużynie Dygowo I, drugie miejsce zajęła drużyna  Stojkowo I , a trzecie drużyna Wrzosowa.  Nagrody turniejowe i podziękowania dla osób wspierających jednostkę OSP Stojkowo wręczyli: prezes jednostki Marcin Górniak i naczelnik Przemysław Głogowski. Na zakończenie turnieju zawodników uwieczniła pamiątkowa fotografia, po czym wszyscy udali się na plac przy remizie ,gdzie  przygotowano ognisko i poczęstunek.

Autor zdjęć Marek Kawęcki


Drukuj