Wypadek komunikacyjny masowy - ćwiczenia OSP we Wrzosowie

Wypadek masowy z dużą liczbą poszkodowanych to scenariusz dzisiejszego ćwiczenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Dygowo. Symulacja wypadku drogowego z udziałem autobusu wiozącego dzieci i pojazdu osobowego miała miejsce we Wrzosowie.  Celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności ratowniczych w przypadku dużej liczby rannych i zgrania jednostek gminnych. Organizatorem ćwiczeń był Komendant Gminny OSP i Zarzadzanie Kryzysowe Gminy Dygowo. Jako pozoranci brali udział harcerze z drużyny Globina, młodzieżówka OSP Z Dygowa i Wrzosowa oraz wójt. Ruch drogowy na miejscu pozorowanego zdarzenia zabezpieczali policjanci z Dygowa. Działania strażaków obserwowali i oceniali przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej z Kołobrzegu. Zapraszam na reportaż z ćwiczeń.

Drukuj