Gminne obchody Dnia Strażaka we Wrzosowie

Gminne obchody Dnia Strażaka we Wrzosowie

We Wrzosowie odbyły się gminne uroczystości związane z Dniem Strażaka. Obchody rozpoczął przemarsz pododdziałów gminnych  jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z remizy do kościoła parafialnego. Mszę św. odprawił proboszcz – ks. Kazimierz Koszykowski. Po mszy uroczystości przeniosły się na plac przy remizie.  Głos zabrali: wójt

Grzegorz Starczyk, przewodniczący rady gminy Artur Wasiewski, prezes gminnego OSP Marcin Tekiel i wiceprezes Wojciech Różycki. Wspólny mianownik przemówień to przede wszystkim życzenia tylu samo powrotów co wyjazdów do akcji. Wójt wręczył przedstawicielom jednostek specjalistyczne uniformy bojowe , popularnie zwane „nomexami”. Po oficjalnej części zorganizowano poczęstunek z grilla.

Autor zdjęć Marek Kawęcki


Drukuj