Uczennice ósmych klas z Dygowa i Wrzosowa od października pracują jako wolontariuszki w Domu Pomocy Społecznej w Piotrowicach. Raz w miesiącu odwiedzają pensjonariuszy domu służąc im wsparciem oraz pomocą w realizacji codziennych czynności. To duże wyzwanie dla młodych ludzi i prawdziwa szkoła życia.  Kontakt z ludźmi chorymi otwiera nowe spojrzenie na świat i ułomności ludzkie, to trudna nauka empatii i akceptacji. Zachęcam do obejrzenia materiału w którym dziewczęta opowiadają o swoich pierwszych doświadczeniach w wolontariacie w DPS Piotrowice.

Uczennice Szkoły Podstawowej w Dygowie - Natalia Wawrzusiszyn, Martyna Iwanicka, Aleksandra Nater, Patrycja Daniel , nieobecna na zdjęciu ,ale biorąca udział w wolontariacie Oliwia Dyjak.

Uczennice Szkoły Podstawowej we Wrzosowie -Zuzanna Surdyk, Mariona Kajtek , Aleksandra Russ, Amelia Banasiak, Julia Kamińska, Martyna Wójcik.