Rasel wygrywa w pieknym stylu derby!

Dziś wielkie święto przy Kolejowej w Dygowie. Piłkarze Rasela wygrali w derbach powiatu z Astrą Ustronie Morskie 3-1 (1-1). Mimo zimna i padającego deszczu atmosfera na stadionie była wyjątkowo gorąca. Mecz był dynamiczny ,twardy i bardzo emocjonujący, do tego zagrzewający do boju kibice. Wyjątkową bramką popisał się Andrzej Wojciechowski. Bezpośredni gol w 49 minucie z rzutu rożnego w stylu Kazimierza Deyny zrobił ogromne wrażenie na wszystkich. Dwie bramki dla Rasela zdobył w 41 i 50 minucie Mikołaj Duwe. Dla gości w 41 minucie bramkę zdobył Rafał Biernat. Zawodnikom kibicowali także: europoseł Czesław Hoc, radny sejmiku wojewódzkiego Henryk Carewicz, wójt  Ustronia Morskiego Jerzy Kołakowski , wójt Grzegorz Starczyk i przewodniczący rady gminy Artur Wasiewski. Zespół Rasela wystąpił w składzie: Waśków, Suchwałko, Ejzygmann, Stępień, Czapka ( 67 Świżek) Wiśniewski, Zajfer, Kołodziejski, Lampa (90 Chomicz), Duwe ( 89 Niemierzycki), Wojciechowski (85  Kukielewski). Wygrana dała drużynie z Dygowa skok na szóstą pozycję w tabeli.  Przed Raselem w najbliższym czasie dwa ważne mecze: 19 kwietnia o Puchar Polski ZZPN z Mechanikiem Bobolice i 23 kwietnia z wiceliderem tabeli – Bałtykiem Koszalin.