1 sierpnia 2020 Wiejski Klub Sportowy Rasel Dygowo obchodził jubileusz dwudziestolecia działalności.  Zarząd klubu , ze względu na pandemię ,przygotował obchody tego wydarzenia w formie znacznie skromniejszej niż wcześniej zakładał. Na szczęście pogoda dopisała i całość imprez można było przeprowadzić na Orliku i boisku.

Przed południem rozegrany został turniej z udziałem drużyn młodzików z powiatu kołobrzeskiego. Po zakończeniu rozgrywek prezes WKS Rasel Dygowo Andrzej Wojciechowski podziękował najmłodszym adeptom piłki nożnej za udział w turnieju  i życzył sukcesów  rozwijaniu pasji piłkarskiej. Pamiątkowe medale oraz wyróżnienia dla najlepszych zawodniczek i zawodników wręczali wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk oraz Państwo Beata i Tadeusz Lewndowscy – sponsorzy tytularni drużyny z Dygowa.

O godzinie 15.00 rozpoczął się mecz IV ligi Rasel Dygowo – Błękitni II Stargard. Drużyna z Dygowa rozpoczęła mecz z impetem i w 14 minucie po pięknym strzale z ostrego kata Michała Szuberta objęła prowadzenie. Niestety radość nie trwała długo. Najpierw wyrównanie po rzucie karym , następnie składna akcja drużyny ze Stargardu i prowadzenie gości. Do przerwy 1-2.

Czas przerwy , prezes WKS Rasel Dygowo  Andrzej Wojciechowski ,wykorzystał na przeprowadzenie oficjalnej części obchodów dwudziestolecia. Podziękował: władzom gminy, sponsorom ,działaczom, byłym prezesom ,trenerom, zawodnikom, kibicom i sympatykom ,którzy na przestrzeni dwóch dekad wspierali klub i uczestniczyli w dziele jego rozkwitu. Wręczył pamiątkowe grwertony i medale.

Przedstawiciel Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej uhonorował odznakami ZZPN działaczy WKS Rasel Dygowo z minionych lat .

Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk , Państwo Beata i Tadeusz Lewandowscy – sponsorzy tytularni, przewodniczący Rady Gminy Dygowo, przedstawiciel ZZPN , złożyli zarządowi WKS Rasel Dygowo życzenia i wręczyli okolicznościowe pamiątki.

Ostatnim akcentem przerwy w meczu był tort , którym częstowano gości i kibiców.

Druga połowa meczu zdecydowanie należała do Rasela. Na początku gry wyrównał na 2-2 i niedługą chwilę później podwyższył wynik na 3-2 Mikołaj Duwe.  W końcówce , Andrzej Wojciechowski z rzutu karnego przypieczętował rezultat  meczu na 4-2.