WKS Rasel Dygowo rozpoczął intensywny okres przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2021/2022 IV ligi zachodniopomorskiej. W dniu dzisiejszym na sztucznej murawie w Ustroniu Morskim Dygowianie rozegrali pierwszy w tym roku sparing z miejscową drużyną Astry. Rasel wygrał 6-1. Bramki strzelali: Jakub Poznański -4 oraz Rafał Załoga i młody, nowy zawodnik z Bałtyku Koszalin –Graf.

Podczas meczu rozmawiałem z prezesem WKS Rasel Dygowo, Andrzejem Wojciechowskim.

Jak przebiegają przygotowania Rasela do rozgrywek wiosennych?

Dzisiaj kończymy dwa tygodnie przygotowań, ten trzeci tydzień będziemy mieli bardzo ciężki. Rozpoczyna się od dzisiaj, trzy sparingi pierwszy dzisiaj z Ustroniem, wtorek trening, środa z trzecią ligą Bałtykiem Koszalin, w czwartek trening, w sobotę z mecz  z Manowem.

Jest dużo nowych zawodników, dużo młodzieży. Trenuje nas w granicach 18 do 22 osób, część zawodników która jeszcze z jesienią została kontuzjowana i już pomału dochodzi do siebie. Dzisiaj nie grają, ale pomału wracają do zdrowia.

Tak dużo młodzieży wprowadził trener Korszański z Bałtyku Koszalin z pierwszego składu juniorów. Trenują z nami, myślę, że zostaną u nas, podniosą jakość gry i oczywiście będzie się to wiązało z wynikami, z miejscem w tabeli, że będziemy szli wyżej.

Pierwszy mecz (ligowy) 5 marca. Dwa pierwsze mecze u siebie, 5 marca i 19 będziemy rozgrywali na stadionie w Kołobrzegu, bo nasze boisko będzie remontowane.

Czy zespól ma  niezbędne finansowanie na rok 2022?

Czekamy jeszcze na decyzję pana wójta, jaką dostaniemy dotację. Pieniądze na sport są przyznane, budżet uchwalony, ale jeszcze konkretnie nie znamy sumy. Mamy już podpisaną umowę z Eneą, a wkrótce myślę, że z innymi sponsorami.

Weszła bardzo dobra nowa ulga podatkowa dla firm wspierających sport (czytaj o uldze).

Zapraszamy z tego względu wszystkie firmy z naszego regionu, z gminy do współpracy.

To ulga dla firm wspierających sport, 50% więcej kosztów, które firma przeznaczy na sport będzie mogła dodatkowo odliczyć. Także myślę, że warto wspierać sport w takiej małej miejscowości czy gminie jak my, gdzie mamy zespół na najwyższym poziomie IV ligi w województwie, najwyższy poziom rozgrywkowy. Myślę, że będzie to owocna współpraca między firmami a klubem.

Kolejny mecz Rasel Dygowo rozegra w środę w Koszalinie o godzinie 19.00. Sparingpartnerem będzie trzecioligowy Bałtyk Koszalin.

wks-rasel-dygowo-