30 czerwca 2023 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Dygowie odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie członków WKS Rasel Dygowo. Zebranie miało charakter sprawozdawczo-wyborczy i zwołane zostało na pół roku przed upływem kadencji obecnego zarządu z inicjatywy prezesa klubu Andrzeja Wojciechowskiego. Powodem zwołania zebrania była decyzja prezesa o ustąpieniu  ze stanowiska, konkretnie prezes przedstawił to na wstępie tak: po prostu nie daję rady , to jest zdrowie , czasowo , nie wyrabiam się jako prezes klubu ,a nie chciałbym robić czegoś nie na sto procent (…) był mój błąd , nie podzieliłem tej pracy. W praktyce zarząd realizował zadania osobą prezesa i skarbnika, a to w przypadku takiej organizacji to za mało.

Prezes Wojciechowski jeszcze przed rozpoczęciem zebrania sygnalizował ,że ustępuje z funkcji oraz że były prowadzone rozmowy z przedstawicielami KS Perła Gmina Dygowo na tematy dotyczące wizji przyszłości WKS Rasel. Taka zapowiedź była zwiastunem wyboru nowego prezesa. Stało się jednak inaczej. Po zapoznaniu się z raportem komisji rewizyjnej dotyczącej finansów klubu Andrzej Wojciechowski otrzymał  absolutorium. W kolejnym puncie porządku obrad było przedstawienie kandydatów na nowego prezesa klubu Pierwszy zaproponowany na tę funkcję Sebastian Iwicki , nie zgodził się na kandydować, jeszcze nie teraz ,jak zaznaczył. W tej sytuacji zaproponowano kandydaturę Andrzeja Wojciechowskiego, który zgodził się ponownie objąć funkcję prezesa, co potwierdziło tajne głosowanie ( wydano 31 kart , 29 osób było za, 1 wstrzymała się,  1 była przeciw).

Po wyborze prezes Wojciechowski powiedział między innymi.

Dziękuję za zaufanie i myślę że (…)wybierzemy porządny zarząd ,że będziemy silnym klubem w tej czwartej lidze i będziemy się rozwijać ,bo jak już mówiłem na wstępie zgłosiliśmy już zespół rezerw od tego sezonu w B klasie. (…) chciałbym żeby w tym zespole grała nasza ta młodzież z terenu Gminy Dygowo. (…) Bardzo nalegałem aby Sebastian Iwicki był prezesem. Nie spodziewałem się ,że nie podejmie gdzieś tam tej rękawicy. Ma potężną firmę ,ma swoje obowiązki ,ale liczę na to ,że ten zarząd ,który zaraz podamy kandydatury ,tam jest to 5 do 7 osób ,że w tym zarządzie Sebastian się na pewno znajdzie i będziemy prężnie działać.

Następnie w głosowaniu jawnym wybrano następujące osoby do zarządu: Sebastian Iwicki (31 głosów), Łukasz Wiśniewski (29) , Grzegorz Czapka (30), Mikołaj Duwe (29), Maciej Czapka (29).

Do komisji rewizyjnej wybrano: Robert Jakubow, Jerzy Król, Marcin Królik.

W wolnych wnioskach głos zabrał wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk, który był zaproszony na zebranie.

Wójt powiedział między innymi.

Z okazji ,że jestem dzisiaj u Państwa na spotkaniu chciałbym bardzo serdecznie państwu podziękować za to co robicie na co dzień ,mam na myśli zarówno piłkarzy ,którzy na co dzień na boiskach IV Ligi zgodnie reprezentują klub ,ale i gminę Dygowo oraz wszystkim działaczom ,którzy na co dzień pracują w tym klubie ,szkołą młodzież i starsze osoby także za to serdecznie dziękuję. Natomiast do na wstępie tego dzisiejszego spotkania padły różne argumenty jak się od teraz przynajmniej do tych które dotyczą mojej osoby w jakiejś niewielki sposób przynajmniej się odnieść. Zacznę może od tego co zawsze budzi największe emocje ,czyli dotacja którą klub otrzymuje co roku. (…) W tym roku i tu odniosę się do słów pana prezesa ,rzeczywiście jest taka sytuacja ,że te podpisaliśmy umowę na 100 000  ,ale pan prezes  tego nie dodał ,a ja myślę ,że to jest istotna kwestia ,że mieliśmy taką dżentelmeńską umowę ,że jak gmina otrzyma tą rekompensatę za utracone nasze dochody to ta kwota ulegnie zwiększeniu. To jest o tyle ważne że chciałbym żebyście też państwo wiedzieli o tym że Wójt nie może podpisywać większych zobowiązań niż ma zabezpieczone na to środki. Na dzień 1 stycznia mogliśmy tylko taką umowę podpisać. Ja nie wycofuje się z tego ,że jak tylko ta dotacja wpłynie na konto Gminy będziemy rozmawiać ,aby dotację dla klubu zwiększyć.

Miałbym taką prośbę do państwa ,tu myślę że do władz przede wszystkim chyba tak się troszeczkę gdzieś przyjęło ,że ta Gmina to jest taki trochę chłopiec do bicia ,że cokolwiek się złego dzieje to przez gminę ,a to słabe wyniki to wina Gminy ,a  to  ci radni tacy źli. (…) Ale dlaczego ja o tym mówię?  Dlatego Szanowni Państwo ,że wy musicie ,to jest tylko moje zdanie i zrobicie z tym co chcecie ,ale budować troszeczkę inne wizerunek waszego klubu, wizerunek waszego klubu na zewnątrz.