Ogłoszenia duszpasterskie 18.12.2016 r.

1.W liturgii tygodnia:
-  Msze św. "Roraty". Odprawiane są od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
- czwartek - adoracja N.S. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17.30,
- piątek - okazja do spowiedzi św. o godz. 17.45. Zakończenie Rorat.
- sobota - Wigilia. Msza św. z udziałem dzieci o godz. 16.00. W Świelubiu Msza św. z Wieczerzy Wigilijnej o godz. 20.30. Pasterka dla całej Parafii w Dygowie o godz. 22.00.
- niedziela - Boże Narodzenie. Msza św. w Dygowie o godz. 8.00 i 12. 30. W Czerninie o godz. 09.30.W Świelubiu o godz. 11.00.
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w lutym 2017.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. SKC przygotowało sianko na stół wigilijny.
4.Polecam prasę katolicką „G N” .
5.Spotkania w tym tygodniu:  dzisiaj po sumie z rodzicami dzieci z klas II SP. W Czwartek o godz. 17.00 spotyka się schola parafialna .W piątek zbiórka obowiązkowa dla ministrantów o godz. 17.30.
6. Informuję, że tekst ogłoszeń oraz inne informacje związane z naszą parafia można znaleźć na  stronie internetowej: gminadygowo.pl
7. W tym roku organizujemy pod patronatem PZC akcję: "Pusta choinka". Tym razem będziemy mogli przygotować prezenty dla osób dorosłych, ale samotnych.
8. Zapraszam na Wigilię dla osób samotnych, organizowaną przez Fundację Wolne Miejsce, organizowaną; 24 12. o godz. 15.00 w Hali Milenium. Wstęp wolny. Plakat informacyjny jest umieszczony w gablocie..
9. Opłatki są jeszcze do nabycia u p. Jana - organisty.
10. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Dygowo na kiermasz świąteczny, który odbędzie się  w niedzielę 18 grudnia na Placu Wolności w Dygowie. Kiermasz rozpocznie się o godzinie 15:30, na którym nie będzie brakowało własnoręcznie robionych stroików, ciast oraz stoisk z potrawami. W trakcie kiermaszu odbędzie uroczyste zapalenie lampek na choince, która stać będzie na naszym placu.
11.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w grudniu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.
12. Zapowiedzi przedślubne: Paweł Stępień, kaw. zam. w Dygowie i Małgorzata Sagan, panna, zam. w Dźwirzynie, zap. I.
13.Sołtys Świelubia wraz z Radą Sołecką zaprasza mieszkańców na spotkanie opłatkowe do świetlicy, w dniu 22.12. 2016, o godz. 18.00.
14. Do wieczności Pan powołał śp. Czesława Byszkiewicz,l.65 i Jadwigę Skrzyniarz, l. 57. RiP.