Ogłoszenia duszpasterskie 14.10.2018 r

1.W liturgii tygodnia:
Dzisiaj całej Polsce obchodzimy "Dzień Papieski pod  hasłem : "Promieniowanie ojcostwa" Z tej okazji Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia kwestuje  poprzez woluntariuszy na rzecz stypendiów dla młodzieży studiującej z ubogich rodzin. Jak każdego roku,  PZC przygotował znane nam już papieskie kremówki.
 - zapraszam na nabożeństwa różańcowe. W kościele parafialnym są odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 17.30. Jak co roku do przygotowanych naczyń będzie można składać kasztany, żołędzie, które są symbolem naszej obecności na tym nabożeństwie i znakiem modlitwy w różnych intencjach, które będziemy w trakcie tego nabożeństwa przez ręce Maryi, Bogu polecać. W kościołach pomocniczych według ustalonej już tradycji.
- poniedziałek- wsp. św. Teresy od Jezusa, dz., d. K.,
- wtorek - wsp. św. Jadwigi Śląskiej,
- środa - wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego,
- czwartek-  modlitwa w intencji powołanych o godz. 17.30, święto św. Łukasza Ewangelisty,
- sobota- wsp. św. Jana Kantego, kapłana.
- niedziela - w -przyszłą niedzielę jest Niedzielą Misyjną i rozpoczynamy Tydzień Misyjny.
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w   marca 2019.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę w II niedzielę miesiąca.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”. Zgodnie z rozporządzeniem Kurii Biskupiej w Koszalinie taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne i odsyłana do Kurii.
5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj na sumie poświęcenie różańców dzieciom z klas III, a po sumie spotkanie z rodzicami, w czwartek spotyka się chór o godz. 18.00. W sobotę o godz. 9.00 zbiórka dla kandydatów i ministrantów, w przyszłą niedzielę na sumie spotkanie z rodzicami dzieci z klas II SP.
6. Informacje związane z naszą parafia można znaleźć na  stronie internetowej: gminadygowo.pl.
7. Młodzież z pierwszej klasy ponadgimnazjalnej, która chce przyjąć i żyć sakramentem inicjacji chrześcijańskiej może zgłaszać się po mszy do 21 października.
8. Jak co roku zostały przygotowane karty na nabożeństwa wypominkowe. Proszę, aby zaznaczyć na karcie ulicę z której one pochodzą, pomoże to w przygotowaniu nabożeństwa w ten sposób. aby każdy mógł wziąć w nim udział,  skoro prosi wspólnotę parafialną o modlitwę w intencji zamarłych bliskich jego sercu. Wypominki są wyłożone przy wyjściu z kościoła.
9. Zapowiedzi przedślubne: Adam Balcerzak, kaw., zam. w Dygowie i Joanna Pitas, panna zam., w Dygowie , zap. II. Piotr Błaszczyk, kaw., zam., w Dygowie i Julia Wiśniewska, panna, zam., w Krokowie. Zap. I.
10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w październiku zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.

Drukuj