1. W kalendarzu liturgicznym:

- czwartek -   modlitwa w intencji powołanych do służby w Kościele o godz. 17.30. Jest to II Czwartek. W związku z trwającym synodem diecezjalnym o godz. 18.00 Msza św. wotywna do Ducha Świętego. Zapraszam członków PZS oraz Parafian na tę liturgię.

- piątek-  zgodnie z zapowiedzią nabożeństwo D.K. ulicami naszej parafii rozpocznie się po Mszy św. odprawionej o godz. 19.00. Krzyż, jak co roku, będzie niesiony przez parafian z poszczególnych miejscowości naszej parafii oraz grupy parafialne. Plan...

- niedziela-   Niedziela Palmowa. Poświęcenie gałązek palmowych przed każdą Mszą św. Konkurs na najpiękniejszą palmę zostanie rozstrzygnięty po Mszy św. .Nabożeństwo pasyjne: Gorzkie Żale o godz. 12.30. W kościołach pomocniczych przed mszą św. niedzielną.

2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje we wrześniu 2019.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Najbliższa niedziela będzie II niedzielą miesiąca.

4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż. R. we wtorek spotyka się PZC,  w czwartek spotyka się o godz. 18.00 chór parafialny. W tym dniu spotkanie z PZS. W sobotę o godz. 09.00 zbiórka dla kandydatów i ministrantów. W przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami dzieci z klas III SP. po sumie.

6. Na balaskach jest wyłożona skarbona do której można składać ofiary z przeznaczeniem na zakup kwiatów do dekoracji Grobu Pańskiego.

7. W najbliższą środę przypada 9 rocznica katastrofy smoleńskiej. Obchody upamiętniające to tragiczne wydarzenie rozpoczniemy o godz. 8.30 przy obelisku. Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w tym patriotycznym wydarzeniu.

8. W najbliższą środę Biuro Parafialne będzie nieczynne.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w kwietniu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.

kosciol-w-dygowie.

 

Parafia należy do dekanatu Gościno .W skład parafii wchodzi kościół parafialny  Wniebowstąpienia Pańskiego  , kościół filialny

w Czerninie Wniebowzięcia NMP i kościł filialny

w Świelubiu św.Jana Ap. i E.

Proboszczem parafii , od 19.09.2009 roku jest
ks. dziekan Piotr Niedźwiadek
1 stycznia 2016 r. mianowany został dziekanem Dekanatu Gościno

1 stycznia 2021 ponownie mianowany dziekanem Dekanatu Gościno

12 listopada 2018 r. mianowany został Kapelanem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kołobrzegu


ks-dziekan-piotr-niedzwiadek-parafia-dygowoNabożeństwa w dni powszednie: Dygowo 18:00

( w styczniu , lipcu i sierpniu 8:30 )

Nabożeństwa w niedziele i święta: Dygowo 8:00 i 12:30 , Czernin 9:30 , Świelubie 11:00

 

Adres parafii:

78-113 Dygowo , ul. Wolności 4 

tel. 94 354 91 75

Biuro Parafialne
czynne środa, sobota 15:00 - 16:30

 

Nr konta bankowego parafii

19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

Strona Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej