Ogłoszenia duszpasterskie 12.05.2019 r

Ogłoszenia duszpasterskie 12.05.2019 r

11 maja w kościele parafialnym odprawiona została Msza Święta w intencji strażaków i ich rodzin oraz tych ,którzy odeszli do wieczności. Ks. proboszcz Piotr Niedźwiadek – kapelan powiatowy OSP, otrzymał stułę sygnowaną symbolami OSP.

1. W kalendarzu liturgicznym: nabożeństwa majowe ku czci NMP. w dni powszednie w kościele parafialnym są  sprawowane o godz. 17.30. Jak co roku, owocem naszej czci oddawanej Maryi, będą kwiaty , które składać  można do przygotowanych wazonów. W kościołach pomocniczych i przy krzyżach przydrożnych, nabożeństwo w godzinach ustalonych przez tamtejsze wspólnoty. Zapraszam do wzięcia udziału w tych nabożeństwach.

W kalendarzu liturgicznym:

- niedziela - dzisiaj przypada Niedziela Dobrego Pasterza,

- poniedziałek  - wsp. NMP z Fatimy,

- wtorek -święto św. Macieja Ap.,

- czwartek  - święto św. Andrzeja Boboli., męczennika, Patrona Polski. Odpust w parafii Gościno. Z tej to przyczyny w czwartek Msza św. w Dygowie, wyjątkowo o godz. 17.00, a po niej nabożeństwo majowe i modlitwa w intencji powołań .

2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje we wrześniu 2019.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę w II niedzielę miesiąca.

4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu:  we wtorek spotkanie po mszy z Parafialnym Zespołem Caritas. W czwartek o godz. 18. próba chóru. W sobotę o godz. 9.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów.

6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w maju zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.


Drukuj