1. W kalendarzu liturgicznym:

- nabożeństwa wypominkowe od poniedziałku do soboty o godz. 17.45. Plan jest na stronie internetowej i w gablocie,

- poniedziałek - wsp. św. Marcina z Tours, biskupa. Jutro z racji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, uroczysta Msza św. w intencji naszej Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 12.30. Po niej zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem. Z uwagi na to wydarzenie, proszę o przystrojenie naszych domów flagą narodową. Wypominki w tym dniu wyjątkowo zostaną odprawione o godz. 12.00. W tym dniu nie sprawuję się Mszy św. o godz. 18.00,

- wtorek - wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika,

- środa - wsp. św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna - pierwszych polskich męczenników,

- czwartek  -  o godz. 17.30 modlitwa w intencji powołań do stanu kapłańskiego i zakonnego, Msza św. wieczorna wotywna do Ducha Świętego, w związku z trwającym II Synodem, zapraszam do modlitwy Parafian, a zwłaszcza członków Parafialnego Zespołu Synodalnego,

- sobota - wsp. NMP Ostrobramskiej.

2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w  lutym 2020.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę w II niedzielę miesiąca. Konfesjonał...

4.Polecam prasę katolicką: „G N”. Informuję, że  koszt jednego egzemplarza tygodnika wynosi 6 zł.

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie z rodzicami dzieci klas III SP, we wtorek spotyka się po mszy Parafialny Zespół Caritas, w czwartek próba chóru o godz. 18.00. W piątek o godz. 17.00  zbiórka dla ministrantów. W przyszłą niedzielę spotkanie po sumie z rodzicami dzieci z klas II SP..

6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w listopadzie zapraszam na Mszę św. szkolną  w ostatnią niedzielę miesiąca.

kosciol-w-dygowie.

 

Parafia należy do dekanatu Gościno .W skład parafii wchodzi kościół parafialny  Wniebowstąpienia Pańskiego  , kościół filialny

w Czerninie Wniebowzięcia NMP i kościł filialny

w Świelubiu św.Jana Ap. i E.

Proboszczem parafii , od 19.09.2009 roku jest
ks. dziekan Piotr Niedźwiadek
1 stycznia 2016 r. mianowany został dziekanem Dekanatu Gościno

1 stycznia 2021 ponownie mianowany dziekanem Dekanatu Gościno

12 listopada 2018 r. mianowany został Kapelanem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kołobrzegu


ks-dziekan-piotr-niedzwiadek-parafia-dygowoNabożeństwa w dni powszednie: Dygowo 18:00

( w styczniu , lipcu i sierpniu 8:30 )

Nabożeństwa w niedziele i święta: Dygowo 8:00 i 12:30 , Czernin 9:30 , Świelubie 11:00

 

Adres parafii:

78-113 Dygowo , ul. Wolności 4 

tel. 94 354 91 75

Biuro Parafialne
czynne środa, sobota 15:00 - 16:30

 

Nr konta bankowego parafii

19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

Strona Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej