Ogłoszenia duszpasterskie 15.12.2019

Ogłoszenia duszpasterskie 15.12.2019

1. W kalendarzu liturgicznym:

- wtorek - w tym dniu rozpoczyna się druga część Adwentu, która jest bezpośrednim przygotowaniem do uroczystości Narodzenia Pańskiego,

  - czwartek  - o godz. 17.30 modlitwa w intencji powołań do stanu kapłańskiego i zakonnego, Msza św. wieczorna roratnia w intencji II Synodu diecezjalnego. Zapraszam członków PZS na Mszę św., a następnie spotkanie w salce na probostwie.

2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w  lutym 2020.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Dziękuję rodzinie z ul. Zielonej za odnowienie żyrandoli w naszej świątyni.

4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu:  w czwartek próba chóru o godz. 18.00. W piątek spotkania  dla ministrantów o godz. 17.00. Nauka dla rodziców i chrzestnych o godz. 19.00 w salce na probostwie. W sobotę spotkanie z kandydatami do przyjęcia s. bierzmowania i ich rodzicami, rozpocznie sie o godz. 18.00. O godz. 14.00 zapraszam chętnych do włączenia się w dekorowanie choinek w kościele parafialnym.

6. Jeśli ktoś z parafian nie mógł otrzymać opłatków w wyznaczonym czasie, to są one do dyspozycji u pana Jana po Mszy św. niedzielnej.

7. W najbliższą niedzielę PZC kwestować będzie na rzecz potrzebujących w pokryciu kosztów związanych z leczeniem. Są jeszcze do nabycia świece na stół wigilijny.

8. Do czwartku trwa jeszcze akacja: "Paczka dla seniora" w ramach znanej już nam akcji "Pusta  choinka ". Z choinki możemy zabierać dekoracyjne serduszka , a w to miejsce składać można paczki dla seniorów z naszej parafii. W sobotę przed południem zostaną dostarczone do naszych seniorów.

9. W wigilię 24 grudnia Msza św. wigilijna z udziałem dzieci o godz. 16.00. Msza św. z Wieczerzy Wigilijnej w Świelubiu o godz. 20.30. "Pasterka" w Dygowie o godz. 22.00.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w grudniu zapraszam na Mszę św. szkolną  w ostatnią niedzielę miesiąca.

11. W minionym tygodniu zmarł śp. Wojciech Stachowski z Dygowa. RiP.


Drukuj